Telewizja Kino Polska

Zapraszamy do udziału w naszym forum! 

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

A TERAZ DROGIE DZECI POCAłUJCIE MISIA W D...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldemar

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 5:23 pm    Temat postu: A TERAZ DROGIE DZECI POCAłUJCIE MISIA W D... Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś pamięta to wydarzenie, w którym aktor którego imienia i nazwiska nie pamiętam, w wieczornej bajce dla dzieci, emitowanej na żywo, wygłosił słynną formułkę "A teraz drogie dzieci, pocałujcie misia w d..."? Bodaj była to bajka "Miś z okienka". Co się potem stało z tym aktorem i czemu to zrobił? Czy ktoś to kiedyś publicznie wyjaśnił? I co się z nim teraz dzieje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moseq

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktorem tym był Bronisław Pawlik. Bajka to rzeczywiście "Miś z okienka". Ja nie widziałem tego osobiście, ale znam z relacji moich rodziców. A poza tym kilka ładnych lat temu, gdy telewizja obchodziła swoje okrągłe (chyba 40 urodziny), w jednym z programów wspominkowych Bronisław Pawlik był pytany o tę sytuację, ale wszystko zostało obrócone w żart. Sporo programów telewizyjnych było nadawanych wtedy na żywo, stąd ta wpadka. Widocznie miał słabszy dzień Smile
waldemar

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej nie był Bronisław Pawlik. Mam tego aktora przed oczami, ale nie pamiętam jak się nazywał...
Powrót do góry
moseq

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat znaleziony w necie: W książce "Dziennik telewizyjny - grzechy i grzeszki", autor wyjaśnia, że Bronisław Pawlik, narrator "Misia z okienka" (dobranocka dla dzieci w latach 60-tych) popełnił gafę na antenie: "(...) bajka kończyła się zawsze tak samo, miś wołał "Doobraaanooc", a realizator wyłączał mikrofon. Zdarzyło się, że pan Bronisław zażartował: "A teraz, drogie dzieci, pocałujcie mnie w dupę", a na jego nieszczęście realizator zapomniał o swojej powinności." A słyszałem, że brzmiało to nawet (...) pocałujcie wujka Bronka w dupę..."
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
miodzio napisał:
...Takim przykładem jest rzekome zakończenie bajki na dobranoc "Miś z okienka " z narratorem Bronisławem Pawlikiem. Znam kilanaście osób, które na własne uszy słyszały jak Pan Pawlik tuż przed zamknięciem okienka powiedział " A teraz drogie dzieci pocałujcie mnie w d...ę. Bohater tego zdarzenia stanowczo dementował ,że taka sytuacja miała miejsce...
Ponieważ to nie filmowe, a telewizyjne "smaczki" Wink A takich już było sporo... wracając do "Misia z okienka" - ja też miałem okazję (z tej najmłodszej grupy widzów) usłyszeć ową kwestię i do dziś pamiętam dokładnie, jak to wyglądało... okienko tradycyjnie po opowiadaniu się zamknęło, po czym po chwili ponownie otworzyło i padła kultowa kwestia Laughing Wtedy co prawda moją uwagę bardziej przykuło dziwne zachowanie rodziców, którzy nie wiedząc czemu prawie tarzali się po podłodze ze śmiechu Wink No potem aferka była niezła... protesty, telefony... jednego jednak pewien nie jestem. Czy aby na pewno to był Bronisław Pawlik. Wtedy byłem za mały - nie pamiętam. Ale audycja już nie ukazywała się regularnie, tylko cyklicznie. Co rusz "pan w okienku" był "z zastępstwa"... Pozdrawiam Wink
Powtórzę (bo już o tym dyskutowaliśmy w innym temacie) Wink
borewicz

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez Pana Bronisława o ile uboższy byłby film polski. Exclamation Link do dobranockihttp://www.nostalgia.pl/miszokienka/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldemar

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Pawlik Pawlikiem, ale nadal nikt tu z Szanownych Kolegów Forumowiczów nie podaje nazwiska i imienia aktora, który pokazywał się na wizji z misiem, a którego jak już wspomniałem, mam wciąż przed oczami...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldemar napisał:
No tak. Pawlik Pawlikiem, ale nadal nikt tu z Szanownych Kolegów Forumowiczów nie podaje nazwiska i imienia aktora, który pokazywał się na wizji z misiem, a którego jak już wspomniałem, mam wciąż przed oczami...
No to koleżanka poda: Stanisław Wyszyński. Do obejrzenia pod linkiem podanym wyżej.
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym aktorem, który siedział z misiem w okienku był pan Stanisław Wyszyński. To dziwne ale ja właśnie jego pamiętam z tej baki a nie Pana Pawlika. Nie wiem, który z nich powiedział te słowa bo jakoś tego nie widziałem a raczej nie słyszałem. Ale od dziecka w domu wspominano tę słynną telewizyjną wpadkę.
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki zatem Koleżance... Ciekawe czy gdzieś w piwnicach na Woronicza mają to sławetne wpadkowe nagranie...
Powrót do góry
Daga

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i chyba prawdy się nigdy nie dowiemy Wink Ale jak pisze autor tego bloga... "Czy to był Bronisław Pawlik, zastąpiony wskutek tego ekscesu Stanisławem Wyszyńskim, czy wręcz przeciwnie, dziatwie nabluzgał na żywo pijany Stanisław Wyszyński, który dostał z tego powodu telewizyjny wilczy bilet i program wznowiono po jakimś czasie z Bronisławem Pawlikiem." "Dwa tygodnie temu spytał Wyszyńskiego dziennikarz "Przekroju" - "żaden z nas nic takiego nie powiedział. To wszystko robota Wicherka" – zapewnił Wyszyński. Według niego słynny wówczas prezenter pogody zwany Wicherkiem wymyślił tę anegdotę dla potrzeb licznych w tym czasie spotkań z widzami, na które jeĽdził po całym kraju. Sam Bronisław Pawlik stwierdził kiedyś w wywiadzie, że obserwując karierę tej legendy niezmiernie żałuje, że nigdy nie wypowiedział tych słów." Kto wie, może to jest faktyczna wersja? Wink
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldemar napisał:
Dzięki zatem Koleżance... Ciekawe czy gdzieś w piwnicach na Woronicza mają to sławetne wpadkowe nagranie...
Jeśli to było w czasach telewizji na żywo, to nie sądzę... A tu coś na temat tej wpadki: http://www.starzaki.eu.org/~disney/forum/viewtopic.php?t=755
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daga, nie gniewaj się, ale to ja jestem autorem niniejszego bloga, że się tak upomnę o zauważenie...
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanko Karampuk, znów dziękuję! Masz dużą wiedzę.
Powrót do góry
Daga

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldemar napisał:
Daga, nie gniewaj się, ale to ja jestem autorem niniejszego bloga, że się tak upomnę o zauważenie...
Skąd miałam to wiedzieć?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: