Telewizja Kino Polska

Zapraszamy do udziału w naszym forum! 

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

PRAWO i PIęść
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co drugi tydzień, na moim odtwarzaczu DVD Very Happy Mój jeden z wielu ulubionych, i pięknych filmów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nie tak często (nie mam czasu, gdzieś połowy z tego co nagrałem nie oglądałem jeszcze Very Happy). Ale muzyki często słucham Edmund Fetting - Nim wstanie dzień Very Happy
waldemar

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fetting, to faktycznie rewelacja i aktorska i muzyczna. Mnie jednak najbardziej utkwił w pamięci z pierwszego odcinka "07" pt. "Major opóĽnia akcję", gdzie grał bossa mafii handlującej dewizami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fetting dodawał do tych filmów coś naprawdę niezwykłego wykonywanymi przez siebie piosenkami. Oprócz "Prawa i pięści", to przeciżeż jeszcze piękna ballada do "Czterech pancernych" , no i "Przygód pana Michała". A "Prawo i pięść" też lubię i cenię, nie tylko za piosenkę.
waldemar

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emanował z niego taki spokój i opanowanie. Dużego formatu aktor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaro

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Fetting dodawał do tych filmów coś naprawdę niezwykłego wykonywanymi przez siebie piosenkami. Oprócz "Prawa i pięści", to przeciżeż jeszcze piękna ballada do "Czterech pancernych" , no i "Przygód pana Michała". A "Prawo i pięść" też lubię i cenię, nie tylko za piosenkę.
Karelu, ale balladę z "Przygód pana Michała" wykonywał Leszek Herdegen.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, masz rację Embarassed Zapędziłem się. Faktycznie, ten głos jakoś nie bardzo pasował mi do Fettinga.
akowiec

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 5:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo zastanawiałem się, gdzie kręcono "Prawo i pięść", myślałem że to rzeczywiście jakaś miejscowość na ziemiach odzyskanych, a okazało się, że to Toruń (choć jeszcze tego nie sprawdziłem osobiście). Jeśli chodzi o literacki pierwowzór czyli "Toast" Józefa Hena, to różnice miedzy książką a filmem są znaczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adi

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, częściowo plenery były kręcone w Toruniu, przede wszystkim rynek, kamienice, uliczki. Co ciekawe fontanna, która stała na rynku, była postawiona tylko do celów filmu, i teraz władze miasta w ramach promocji chcą ją postawić na pamiątkę kręcenia tego filmu jako atrakcję turystyczna. Inne zdjęcia, np sanatorium, restauracja były juz kręcone gdzie indziej. Niestety nie wiem gdzie.
Powrót do góry
potworek

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film rzeczywiście wspaniały Nie wiedziałem że to po prostu Toruń. Załuję tylko że mieszkam w tak nie filmowym mieście jak Poznań, tzn,. nie tak, nie żałuję że mieszkam w Poznaniu bo jest tu fajnie ale że tu tak rzadko zaglądają filmowcy. Muzyka Komedy w tym filmie naprawdę świetna. Feting, on potrafł ze swoich najczęściej nie wielkich róll zrobić cacka i nie sposób go zapomnieć. Nigdy nie widziałem w innej roli jak jakiegoś człowieka inteligętnego. Mógl być z tych dobrych lub złych (częściej złych) ale zawsze był mądrym człowiekiem.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potworek napisał:
nie żałuję że mieszkam w Poznaniu bo jest tu fajnie ale że tu tak rzadko zaglądają filmowcy. .
Pociesz się, że do Szczecina zaglądają rzadziej. Sad A byłoby gdzie i o czym kręcić...
Franczak1963

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powyższe wpisy Wasze skłoniły mnie do założenia nowego tematu - Jakie filmy kręcono w Twoim mieście, okolicy Very Happy Tam zapraszam do wpisów. Karel przepisz swój Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Franczak1963 dnia Pon Cze 25, 2007 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczecin: Rachunek sumienia Cała naprzód Okolice spokojnego morza Sprawa pilota Maresza Gniazdo Skarga Młode wilki Młode wilki 1/2 ławeczka
Eliot

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
W "Stepie szerokim" śpiewał Herdegen. Zaimponowałeś mi znajomością udziału Z. Leśniaka w KSP, ale tu mistrzu się pomyliłeś.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliot napisał:
karel napisał:
W "Stepie szerokim" śpiewał Herdegen. Zaimponowałeś mi znajomością udziału Z. Leśniaka w KSP, ale tu mistrzu się pomyliłeś.
Tak, tak, już mi Jaro zwrócił na to uwagę dosyć dawno temu... Dotarło za pierwszym razem Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: